Spotkania profilaktyczne w ramach projektu „Razem bezpieczniej na terenie powiatu niżańskiego”

W dniach 22.11.2017r. i 5.12.2017r. w Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku odbyły się spotkania profilaktyczne dla młodzieży w ramach projektu „Razem bezpieczniej na terenie powiatu niżańskiego”.

Tematyka spotkań dotyczyła szkodliwości wpływu substancji psychoaktywnych ze szczególnym uwzględnieniem nowych narkotyków „dopalaczy”.

PPIS w Nisku- lek.med. Maria Budkowska wygłosiła wykład pod tytułem „Dopalacze kradną życie”, podczas którego przybliżyła problematykę dopalaczy, ich wpływu na zdrowie. W trakcie wykładu i prezentacji młodzież dowiedziała się o zagrożeniach, które niosą za sobą tzw. dopalacze, o skutkach zdrowotnych ich zażywania oraz problemach prawnych.

Uczniowie obejrzeli film „Stop dopalaczom” oraz wzięli udział w warsztatach profilaktycznych w celu lepszego zrozumienia i zobrazowania poruszanej tematyki. Młodzież miała możliwość założenia narkogogli i alkogogli i wykonanie kilku ćwiczeń z ich wykorzystaniem.

Było sporo śmiechu, ale ćwiczenia dały pełną świadomość tego, jak trudno wykonywać zwykle czynności po spożyciu narkotyków czy też alkoholu i uzmysłowiły im, że można zrobić sobie lub innym krzywdę.

Przekazano ulotki tematyczne oraz drobne gadżety dla wszystkich uczestników.

This entry was posted in Oświata Zdrowotna i Promocja Zdrowia. Bookmark the permalink.
""